LIFESTYLE

O NAJLEPSZYM NA ŚWIECIE PREZENCIE NA DZIEŃ MATKI

by Milena-
o-najlepszym-na-swiecie-prezencie-na-dzien-matki

          Coraz bliżej 26 maja, a to oznacza, że wielu coraz intensywniej rozmyśla o tym, co podarować najbardziej wyjątkowym kobietom w naszym życiu. W sieci jest mnóstwo poradników co, gdzie i za ile kupić z okazji Dnia Matki, ale przecież tak naprawdę nie musisz wydawać na prezent ani złotówki, by Twoja Mama poczuła się w tym dniu jak najwspanialsza Mama na całym świecie. 

Wiem, że często upominkiem chcemy zrekompensować brak czasu, bo żyjemy w świecie, który ciągle za czymś goni, a my razem z nim.

Ale może to jest właśnie wspaniała okazja

do tego, by nadrobić te zaległości?

Nie chce Ci mówić, co masz kupić swojej Mamie, bo jeśli czegoś potrzebuje to Ty o tym wiesz najlepiej. Ale chce Ci tym tekstem pokazać, że jest na świecie rzecz, o której każda Mama marzy, ale jeśli jej nie dostaje to nigdy się nie skarży.

najlepszy prezent na świecie z okazji dnia matki

MAM DLA MAMY CZAS

        Najpiękniejszym i jednocześnie najcenniejszym prezentem, choć wcale nie za pieniądze, jest czas i uwaga jaką możesz tej wyjątkowej kobiecie w tym dniu poświęcić.  Nie martw się. One wiedzą doskonale, że jesteś dorosły i bardzo zajęty. Nigdy się nie poskarżą, że tego wspólnie spędzonego czasu jest tak mało.

Ale Tobie tego minionego będzie szkoda,

kiedy już nie będziesz miał komu go poświęcać.

Nie warto więc go marnować. Ciągle jeszcze masz okazję do tego, by przeorganizować swoje wszystkie plany i spędzić razem z Mamą ten piękny dzień. Poświęć jej nawet kilka godzin. Spraw, by poczuła się w Twoim towarzystwie wyjątkowo. By poczuła się ważna. By na jej twarzy zagościł uśmiech. By wzbudziło się w niej na nowo poczucie, że jest Ci potrzebna mimo że wyfrunąłeś już z gniazda.

I że teraz Ty chcesz zadbać o nią.

PODARUJ CZAS NA DZIEŃ MATKI

    Nie masz pomysłu jak mógłbyś zorganizować taki wspólny czas? Zapamiętaj tylko jedno: nie ważne gdzie i jak, ważne, żeby ten czas spędzony razem był prosto z serca. Wystarczy spacer i szczera rozmowa. Zawsze możecie wpaść do kawiarni na pyszną kawę z serduszkiem i ulubione ciacho. Cudownie, jeśli macie jakieś wspólne. Możesz też pokazać Mamie swoje ulubione miejsca.

Wiesz, takie drobiazgi cieszą najbardziej.

Jednak ze względu na to, że czytelniczkami bloga są w przeważającej części kobiety wspomnę o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Razem z Mamą możecie spędzić ten dzień na kobiecych przyjemnościach. Wspólne buszowanie po sklepach. Relaksujące zabiegi w spa. Ten dzień to świetna okazja, żebyście razem zrobiły sobie dzień dla zdrowia. Fryzjer albo kosmetyczka na pewno sprawią wam obojgu ogromną przyjemność.

NIE WSTYDZĘ SIĘ BYĆ KOBIETĄ

      Ale w zdrowiu nie chodzi tylko o wygląd, nową fryzurę, promienną cerę, czy zadbane paznokcie. 

Niech ważnym elementem tego dnia przyjemności

będzie wizyta u ginekologa, byście o swoje

piękno i kobiecość zadbały w pełni.

Może ma to niewiele wspólnego z tradycyjnym świętowaniem tego dnia, ale coraz częściej słyszy się diagnozy, które brzmią jak wyrok. Rak szyjki macicy, rak jajnika. Wystarczy przebadać się profilaktycznie raz w roku, by z ewentualnym zagrożeniem móc skutecznie walczyć! Zagrożeniem, które każdego roku zabiera bliskim ukochane matki. Możesz zrobić małą rzecz, która pomoże uniknąć takich przykrych w konsekwencjach zaniedbań.

W Dzień Matki podaruj więc czas. Nie tylko dosłownie spędzając dzień z Mamą ramię w ramię, ale i czas w postaci dłuższego i spokojniejszego życia. Zadbaj o nią tak jak ona dbała przez lata o Ciebie, byście dalej w pełni zdrowia mogły cieszyć się życiem. 


Wpis powstał w ramach akcji zorganizowanej przez Asię z bloga MyNaSwoim, która wraz z zaproszonymi blogerkami podjęła próbę przełamania tabu wokół badań ginekologicznych i dbania o swoje zdrowie, a jak często widać nawet i życie.

Akcja #nie_wstydze_sie_byc_kobieta ma pokazać jak ważna w dbaniu o siebie i bliskie nam kobiety, w tym Mamy, jest profilaktyka. I jak wiele czasu możemy dzięki niej zyskać.

Bo z rakiem można wygrać, a wcześnie wykryte komórki dają ogromną szansę na wyleczenie.

Zadbajmy więc o siebie i swoje Mamy kompleksowo.

Grafika dla akcji wykonana przez Rudoróż.

 • Ważna akcja i dobrze, że się o tym mówi i przypomina. Takie badania zrobione na czas mogą uratować życie. I pozwolić na wspólne świętowanie tego 26 maja jeszcze przez wiele długich lat!

  • To prawda profilaktyka może wiele zdziałać i być takim buforem bezpieczeństwa.

  • Moga nie tylko uratować życie ale i dać szansę na nowe życie! (dzidziusia )

 • Piękna inicjatywa szkoda, że zrobienie badań nie jest już tak łatwe, jak przypominanie o nich. Mama na szczęście skorzystała z badań przesiewowych. U mnie akurat termin wypadł w nieodpowiedni dni, wiec już mnie olali do dzisiaj. Ginekolog badań też nie robi, więc co ja mogę, nawet pamiętając.

  • Mam świadomość, że zrobienie sobie badań przy takiej służbie zdrowia jaką mamy to nie jest taka prosta sprawa i często trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby sprawdzić swój stan zdrowia. Ale niestety wiele kobiet nawet o tym nie myśli i taka akcja jaką zorganizowała Asia ma właśnie uświadomić, że ostatnią rzeczą jaką powinnyśmy sobie robić to po prostu czekanie.

  • Masakra! Ta państwowa służba to jakieś nieporozumienie. Niby służba a… jakoś ciężko o nią. Od zawsze mówię: człowiek powinien móc wybrać czy chce państwowo czy prywatnie się leczyć.

 • Piękny tekst! A że akcja Asi wypali wiedziałam od samego początku, bo pamiętam jak dziś, kiedy do mnie zadzwoniła z tym pomysłem! Wiedziałam, że jej zaangażowanie sprawi, że projekt przejdzie nawet jej najśmielsze oczekiwania!

  Cieszę się, że również dołączyłaś do Akcji!

  • Dziękuję za tak miłe słowa A akcja Asi bardzo cenna i potrzebna z wielką chęcią zgodziłam się wziąć udział. Takie rzeczy warto nagłaśniać.

  • Daga !!!!!

 • Felipe

  🙌👍

 • Temat dbania o zdrowie jest niezwykle ważny. Często gonimy za wieloma sprawami zapominając co jest najważniejsze. A Mamy zazwyczaj przywiązują wagę do zdrowia wszystkich wokoło, a nie do swojego

  • Takie to już są te nasze Mamy. Dbają o swoich bliskich najlepiej jak potrafią, a dla siebie czas zostawiają na sam koniec, często potem nawet o nim zapominając. Warto takie dni wykorzystywać i w końcu zadziałać w drugą stronę.

 • Piękna akcja, takie są najbardziej potrzebne w blogosferze Zbyt mało wagi przykładamy do badań profilaktycznych, a są one pierwszym krokiem do walki z chorobą. Im wcześniej tym lepiej, niestety niewiele z nas jeszcze zdaje sobie z tego sprawę.

  • Niestety. Smutne te wnioski, ale prawdziwe. Dlatego każda okazja, która zmieni myślenie i podejście choć kilku osób jest warta zaangażowania.

 • Przepiękna akcja
  Ja w tym roku na szczęście przyjadę do Polski na Dzień Mamy i na pewno spędzimy ten czas wspólnie już się nie mogę wprost doczekać!

 • rudawstazka.wordpress.com

  Bardzo fajny pomysł i wspaniała akcja

 • Jeju tak ślicznie to napisałaś, że aż troszkę się wzruszyłam ! Jesteś wspaniała!

 • Paulina Kinal

  ważna akcja! Tego czego brakuje mi i mojej mamie, to właśnie czasu – także trafiłaś w sedno

 • ważna akcja! Tego czego brakuje mi i mojej mamie, to właśnie czasu – także trafiłaś w sedno

  • Chyba pod brakiem czasu mógłby się podpisać każdy z nas Tym bardziej warto korzystać z takich wyjątkowych świąt, choć wielu powie, że nie poświęca się uwagi bliskim tylko od święta.

 • Nie ma nic cenniejszego od poświęconego czasu. Żadne pieniądze, naręcza kwiatów i pospiesznie kupione czekoladki nie mogą się z nim równać. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie rozumie, niech sobie powiesi na ścianie to zdanie: “Ale Tobie tego minionego [czasu] będzie szkoda, kiedy już nie będziesz miał komu go poświęcać.” i powtarza dzień w dzień. Aż w końcu to do niego dotrze. Mam nadzieję, że nie będzie za późno.

  • Często te kwiatki czy czekoladki jest nam o wiele łatwiej podarować, bo chyba wymagają mniej zaangażowania. Ale czas jest o wiele cenniejszy, właśnie dlatego, że często to towar deficytowy.

 • Poruszyłaś bardzo ważny temat, pięknie powiedziane Masz rację, wspólny czas to najlepsze co możemy sobie podarować

 • W pełni się zgadzam.
  Świat gna teraz przeokrutnie. Wszystko szybko, wszystko w biegu. A czasu dla najbliższych jest coraz mniej, bo odziera nas z niego praca, obowiązki…
  Warto znaleźć czas dla Mamy, prezenty – chociażby te najdroższe i najpiękniejsze – nie są w stanie tego zastąpić.
  Pozdrawiam

  • Nic dodać nic ująć. Czasami te z pozoru najbanalniejsze rzeczy są dla naszych bliskich najcenniejsze ze wszystkich jakie mamy do wyboru.

   Pozdrawiam!

 • Chętnie tak spędziłabym ten dzień, jednak mieszkam za granicą. Pozostają częste rozmowy telefoniczne i podkładanie prezentów kilka miesięcy wcześniej Jednak zawsze jak jestem w domu, to spędzam dużo czasu z mamą. Zauważyłam, że nasze relacje się bardzo poprawiły, ponieważ każda z nas wie, że nie mamy tego czasu dużo. Skupiamy się na tu i teraz

  • Nie każdy ma taką okazję, żeby tego konkretnego dnia być ze swoją Mamą, ale też nie o to chodzi. Grunt, żeby ten czas i znaleźć wtedy, kiedy możemy. I poświęcić całą swoją uwagę swoim bliskim, bo to samo podejście możemy przekuć również na innych bliskich.

 • Dobrze, że przypominacie o takich rzeczach. Każda okazja jest dobra! no i racja… podarowanie czasu jest najcenniejsze – zaraz coś zarezerwuje dla mnie i Mamy żebyśmy mogły ten dzień spędzić razem

 • Bardzo fajna i bardzo ważna akcja! Zdrowie jest najważniejsze, a wiele kobiet unika badań ginekologicznych.
  A czas spędzony wspólnie z mamą na dzień matki – będzie chyba najlepszym z prezentów

 • Masz zupełną racje, czas to najlepsze co możemy podarować bardzo żałuję, że teraz mam kilkudniowy wyjazd i nie mam jak być fizycznie z Mamą w Jej dniu, ale jak wrócę to zabiorę ją na kawę i ciacho

 • Piękna akcja… a czas to najwspanialsze co możemy podarować. Żałuję, że moja mama mieszka tak daleko bo bardzo chciałabym spędzać z nią Dzień Matki – rzadko mamy ku temu okazję…