CYKLE, DNI KTÓRYCH NIE ZNAMY, LIFESTYLE

DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY #2: O UCZYNKACH I ZAPOMNIANYCH ZNAJOMYCH

by Milena-
dni-ktorych-nie-znamy-2-o-uczynkach-i-zapomnianych-znajomych

      Pierwszy tekst o nietypowych świętach, czyli dniach w trakcie roku, które są ważne, a niekoniecznie przez nas znane, przyjęliście bardzo pozytywnie. Czas więc na odsłonę majową. Poszukiwania trwały już od dawna, ale w końcu udało się wybrać w tym gąszczu coś mam nadzieję ciekawego ale i pożytecznego. 

W maju wpadły mi w oko dwa nietypowe święta, które postaram się zgrabnie ze sobą połączyć, bo dlaczego nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu. Tym bardziej, że święta wypadają w przeciągu kilku dni. Nietypowe święta przypadające na maj wymagają od nas odrobiny zaangażowania. Bezinteresownego zaangażowania. Oczywiście jeśli nas dotyczą.

Ale chyba każdy znajdzie w nich cząstkę siebie.

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

      Pierwszym nietypowym dniem, o którym chciałam wam wspomnieć jest dzień dobrych uczynków przypadający na 19 maja. Czyli ciągle jeszcze przed nami. Można wpisać sobie w kalendarz i hucznie świętować. Choć na takie święta każdy dzień jest dobry.

Dobre uczynki mają w sobie taką magiczną moc. Niby zyskuje tylko ten, do którego wyciągamy pomocną dłoń, bo najlepsza pomoc to ta ofiarowana zupełnie bezinteresownie. Ale jeśli już zdecydujesz się komuś pomóc, okazać swoje zainteresowanie czy zaproponować wsparcie to Ty też zyskasz. Wdzięczność tej osoby, której podałeś rękę, jej uśmiech, choć często połączony ze zmieszaniem, bo zbyt często ludzie spotykają się z pomocą w zamian za. Ale i zadowolenie z siebie, że stać Cię na taki gest, a los drugiego człowieka nie jest Ci obojętny.

Jeśli kiedykolwiek komuś po prostu pomogłeś to wiesz jak wiele radości może dać Ci uśmiech i wdzięczność drugiego człowieka. Poza tym wszystkie dobre uczynki, które mamy na swoim koncie, ktoś gdzieś skrzętnie notuje, bo chyba każdy doświadczył tego, że karma wraca. A najlepsze jest to, że wraca w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Kiedy wszystko się wali i jest nie tak pojawia się taka iskierka nadziei.

Czym rzucisz w ścianę, do Ciebie wróci.
                                                    Olga Kozierowska

DZIEŃ ODNAWIANIA ZNAJOMOŚCI

     Drugi nietypowy dzień, o którym warto wspomnieć to przypadający na 21 maja dzień odnawiania znajomości. Któż z nas zamykając za sobą jakiś etap życia: szkołę, studia, pracę czy mieszkanie w konkretnym miejscu, nie musiał się borykać z tym, że wiele znajomości musiało po prostu się zakończyć. 

Wcale nie mówię, że wszystkie musiały przetrwać. Z pewnością wielu ludzi pojawia się w naszym życiu tylko na moment, spełnia jakąś rolę albo i nie, i drogi się rozchodzą. Ale każdy trafia na takie osoby, które stają mu się bliższe, czasami nie wiadomo dlaczego, a życie sprawia, że musicie iść w zupełnie inne strony. Kiedy kontakt jest utrudniony wiadomo jak to bywa. Gdzieś to wszystko umyka.

Kiedyś takim miejscem do odnawiania znajomości była Nasza Klasa. Teraz to już prehistoria, którą pokolenie Snapchata z pewnością podsumowałoby salwą śmiechu. Ale nadal możliwości jest wiele. Może warto skorzystać z okazji, odkurzyć stare znajomości, które przez różne koleje losu musieliśmy zakończyć, a które były dla nas ważne. Może masz kogoś takiego o kim czasem myślisz co u niego słychać, ale nigdy nie zebrałeś się by tego kontaktu rzeczywiście poszukać. Masz świetną okazję, żeby takie znajomości odnowić. Wystarczy tylko odrobina odwagi, której ja też w sobie szukam.

spacja

  Jak więc widać nie kłamałam mówiąc, że te dwa święta można ze sobą zgrabnie połączyć i sprawić znajomemu z dawnych lat odrobinę radości czy jak to tam się mówi zrobić mu dzień. 

A w bonusie jest święto, w którym odnajdą się zarówno te małe jak i duże kobietki. 25 maja wypada dzień królewny! Niech królewicze o tym pamiętają i już zaprzęgają swoje białe rumaki.

Ciekawa jestem, czy o którymś z tych świąt mieliście pojęcie? Wiem, że w tym ogromie trudno jest być na bieżąco, ale jak widać czasami znajdą się takie perełki, które rzeczywiście mogą być warte naszej uwagi.

Więc życzę wam udanego świętowania, bo każda okazja jest dobra. ♥ 

 • Po raz kolejny zaskoczyłaś mnie tymi nietypowymi świętami. O żadnym nie miałam pojęcia. Myślę, że na dobre uczynki czas jest zawsze i o ile świat byłby piękniejszy gdyby ludzie robili je bezinteresownie
  Jeśli chodzi o odnawianie starych znajomości to chyba social media sprawdzają się w tym przypadku idealnie. Dzięki facebookowi mam kontakt z ludźmi, z którymi nie rozmawiałam wiele lat

  • Masz rację Agnieszka, bezinteresowna pomoc i dobre uczynki sprawiłyby, że świat byłby piękniejszy. Ale jak widać nie może być zbyt pięknie i trzeba ludziom o tym przypominać. Choć głęboko wierzę, że są tacy bezinteresowni ludzie, którzy wyciągają dłoń, kiedy potrzeba pomocy. A social media jeśli chodzi o odnawianie starych znajomości, czy ich utrzymywanie sprawdzają się idealnie. Bez nich do wielu osób nie mielibyśmy okazji się odezwać.

 • Cudowne święta Dzień dobrych uczynków powinien być zawsze, jaki świat byłby wtedy piękny

  • Jestem za takim pięknym światem tylko chyba ta wizja jest zbyt piękna, żeby mogła być prawdziwa, a szkoda

 • Takie dni to ja mogę świętować!

 • Felipe

  Kurczę kurczę 😄pierwsze święto jak najbardziej 😉 świętować nawet co dziennie😉 szczególnie że ostatnio strasznie mi się wkrecilo że “dobro wraca”. Drugie to może mniej bo osobiście żadnej znajomości odnawiać nie chcę 😀 a niektórych to żałuję że były😜 teraz jest najlepiej jak jest💪 a dzień królewny to słyszałem od Twojego faceta ze obchodzisz co dzień😜 się chłopak zakochał no 😜

  • Dobro wraca i warto słać je dalej w świat, żeby kiedyś miało okazję i szansę do nas wrócić. A królewną można być całym rokiem i nie będzie nic w tym złego

 • Gdzieś bliski memu sercu jest dzień odnawiania znajomości, ale kurcze… Czemu ja nie mam takiej możliwości. W ten dzień pomyślę o znajomej, może myśli usłyszy, skoro innymi kanałami nie odpowiada.

  • Niestety nie zawsze mamy na wszystko wpływ. Ale jeśli wyciągniemy rękę i pokażemy, że nam zależy, a ktoś ją odtrąci to chyba nic więcej zrobić nie możemy, niestety …

 • ostatnio odnowiłam znajomość z moją najlepszą kumpelą z liceum nie widziałyśmy się kilka lat, a wrażenie jakbysmy nadal siedziały na matmie

 • Dotychczas nie słyszałam o żadnych z powyższych świąt, a ciekawe są, przyznam:D
  dzień królewny powinien spodobać się mojej piesce, zachowuje się jakby czuła się księżniczką tej hacjendy
  patrz, a akurat na 22.05 umówiłam się z koleżanką ze studiów, ideolo w nawiązaniu do święta odnawiania znajomości xD dobrej dzienieli (tfu. niedzieli miało wyjść);) !

  • Widzisz jak się pięknie wbiłaś z terminem to z pewnością nie był przypadek A co do zwierząt one wszystkie chyba przejawiają skłonności do gwiazdorzenia

 • O żadnym z tych świąt nie słyszałam, ale teraz dzięki Tobie poznałam 3 nowe

  Odnowienie znajomości – to u mnie ciężki temat, ale ostatnio się przełamałam i po prawie 10 latach spotkałam się z dawnymi znajomymi z mojego miasteczka. Tak się czaiłam jak tu napisać, aż w końcu prosto spytałam czy umówimy się na piwo

  • Ciężko jest wyciągnąć rękę czy zrobić ten przysłowiowy pierwszy krok. Zawsze jest jakaś obawa przed tym jak inni na to zareagują. Nikt z nas nie chce przecież zostać odtrąconym pomimo dobrych chęci. Ale cudownie jest słyszeć, że czasami te obawy nie są niczym uzasadnione i odrobina odwagi sprawia, że ludzie, którzy kiedyś byli dla nas ważni znów stają się nam bliscy.

 • Dzień Królewny brzmi wspaniale!:) Pięlne święta wybrałaś, o których nie słyszałam wczesniej. Aż każdy z nich chciałoby się świętować! Chociaż dobre uczynki powinniśmy robić codziennie!:)