LIFESTYLE

STARTUJEMY Z NAJLEPSZĄ AKCJĄ KSIĄŻKOWĄ KLASYKA DLA SMYKA

by Milena-
startujemy-z-najlepsza-akcja-ksiazkowo-klasyka-dla-smyka

   Startujemy z najlepszą akcją książkową dla Smyków! W końcu nastał ten piękny dzień, kiedy jest najlepsza pora na pomaganie. Pomaganie, o którym już jakiś czas temu trąbiłam wam na blogu. Jeśli nie wiesz o co chodzi to klikaj tutaj albo czytaj dalej.

Za chwilę wszystko zostanie dokładnie wyjaśnione. Startuje najlepsza akcja książkowa dla smyków z domów dziecka, której organizatorami jest Radek, czyli osinskipoludzku i Dagmara, czyli socjolog polskiej blogosfery.

W telegraficznym skrócie akcja powstała po to, by obdarowywać Domy Dziecka pakietami lektur i już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach pasję do czytania. Jak zapewne wiecie czytanie książek to świetna okazja do rozwoju i  przenoszenia się w zupełnie inny świat. Więc kiedy tylko dowiedziałam się o tej akcji postanowiłam wziąć w niej udział, by pokazać dzieciakom, że świat może być dobry, że warto mieć marzenia i że są ludzie o dobrych sercach, którzy pamiętają o dzieciach z Domów Dziecka.

Warunkiem koniecznym jest przekazanie na akcję książek nowych, a nie takich, które zalegają na naszych półkach. W końcu to prezenty więc niech dzieciaki będą ich pierwszymi właścicielami!

JAK MOŻESZ POMÓC?

   Od dziś przez kolejne 4 miesiące zbierane będą książki, o których losie będziecie decydować wy – czytelnicy blogosfery. Ich los leży w waszych rękach. Macie realny wpływ na to kto zostanie obdarowany. Wystarczy, że pod takim wpisem o akcji Klasyka dla Smyka zostawicie w komentarzu nazwę Domu Dziecka czy innego ośrodka wychowawczego, który chcielibyście obdarować pakietem zebranym w ramach akcji. Najlepsze jest to, że konkretną placówkę można zgłaszać wielokrotnie, dopóki nie zostanie obdarowana przez organizatorów, zwiększając w ten sposób jej szanse.

Nie musicie robić wiele wystarczy tylko wybrać konkretną placówkę, wrzucić jej nazwę w komentarzu do czego bardzo was zachęcam, i w ten sposób jej pomóc. Nic trudnego prawda? Pakiety książek i dobroczyńców, dzięki którym je zebrano poznasz poniżej!

POZNAJ LUDZI O DOBRYCH SERCACH

  Czas pokazać wam jakie książki dzięki waszym wyborom mogą trafić do Domów Dziecka. Znalazło się wielu ludzi o dobrych sercach, którzy postanowili dołączyć się do akcji i przekazać książki, które wielu z nas zna z dziecięcych lat. Choć nie tylko! Zadbano również o tych nieco starszych.

Zapraszam do przejrzenia pakietów książek przekazanych na pierwszy miesiąc akcji! Zobaczcie jaki rozmach!

PAKIET 1. Od Karoliny Mos z bloga NASZE BĄBELKOWO

PAKIET 2. Zbiórka zorganizowana przez Magdalena Erbel z bloga Save the Magic Moments na facebookowej grupie Przeczytaj i Podaj dalej

PAKIET 3. Książki za pieniądze anonimowego sponsora, którego dla akcji pozyskała Katarzyna Berska z bloga Yellow Pear

PAKIET 4. Pozycje od Asia Maja z bloga My na swoim, która wraz ze swoją mamą zakupiły książeczki/kolorowanki/zeszyty do ćwiczeń dla mniejszych dzieci. Ta paczka zapewne pójdzie do jakiegoś Dziecięcego Domu Dziecka!

PAKIET 5. Zbiorowy pakiet, za który odpowiedzialni są: Magdalena Jurczyk, która ufundowała zestaw Alfreda Szklarskiego, Mariusz Grubiński jest odpowiedzialny za “Małego Księcia”, Agnieszka BanasikBocian drogę zgubił podarowała “Opowieści z Narnii”, Kamila A. Paszelke z Psychomologia również “Opowieści z Narnii” ( je dołączymy do marcowego pakietu, bo tu się dublują ) i “Karolcie”, Zafascynowana Życiem ufundowała “Sposób na Alcybiadesa”, ‘ Dzieci z Bullerbyn ” i “Most do Terabithi”, Anna ChomiakNieidealnaAnna – 14 bajek, legend, wierszy, w tym choćby wspaniały La Fontaine, a Radek jednej z organizatorów dorzuca “Trzech muszkieterów” ( wygrali starcie z Riordanem w tym miesiącu ).

PAKIET 6. Książki od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, które dla akcji pozyskała Małgorzata Śmiechowicz z bloga Matczyne Fanaberie

MASZ WPŁYW NA CZYJŚ UŚMIECH

   Jak sami widzicie jest mnóstwo świetnych książek, którymi możemy obdarować dzieci sprawiając im tym samych dużo radości i wywołując na ich twarzach uśmiech. Jak już mówiłam to wy macie wpływ na to jakie Domy Dziecka otrzymają pakiety z tego miesiąca. Zachęcam was więc bardzo do komentowania i posyłania tego wpisu dalej! Nie dlatego, żeby sprawić mi radość tylko podarować uśmiech dzieciom! Liczę na was – najlepszych czytelników blogosfery! Nie zawiedziecie mnie, co nie? A dla tych, którzy czytują bloga, a normalnie nie zostawiają po sobie komentarzy, macie doskonałą okazję, żeby zrobić tym komentarzem coś dobrego! Na podawanie swoich propozycji macie czas do 27 lutego! 

Jeśli chcecie wziąć udział w akcji jako ambasador, albo dorzucić cegiełkę w postaci pakietu książek od siebie, to zaglądajcie na stronę wydarzenia na Facebooku tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje!

 • Super Milenka!

  Bardzo ładnie wszystko ujęłaś. Podoba mi się, że tak mocno zachęcasz czytelników do zgłaszania Domów Dziecka. To bardzo ważne! Ułatwi nam to wybór placówek, które naprawdę potrzebują takiego wsparcia.

  Dziękuję, że jesteś z nami!

 • Super Akcja! Super, że pakietów jest coraz więcej i więcej. Sama latami brałam udział w akcji “Cała Polska czyta dzieciom” i naczytałam się sporo, głównie w świetlicach. Wspaniały czas, który bardzo miło wspominam. Znam jedną osobę, która działa społecznie, na pewno będzie zainteresowana Akcją.
  Swoją drogą – przejrzę też książki u siebie. Może coś uzbieram. Na Facebooka zajrzę na pewno.
  Pozdrowionka! Miłego dnia

  • Jeśli tylko masz okazję to spróbuj może ta osoba będzie zainteresowania wsparciem akcji! Każda pomoc mile widziana A może masz jakiś Dom Dziecka, który mógłby wziąć udział w akcji i zostać obdarowany książkami?

  • Osoba, która działa społecznie – brzmi super!

 • Niesamowite ile udało Wam się osiągnąć! ♥ Brawo!

  • To prawda znalazło się wielu ludzi dobrych sercach. Może jakaś propozycja Domu Dziecka, który warto by było obdarować? Po to właśnie powstały te wpisy, żeby znaleźć miejsca, do których one trafią.

   • Nie znam potrzeb, ani nie jestem związana z żadnym Domem Dziecka, nie chcę więc wybierać placówki opierając się na niczym

    • W porządku, do niczego absolutnie nie zmuszam

     • wiem, wiem:) i wierzę, że książki trafią w odpowiednie miejsca! A jakbym miała coś sugerować to wskazałabym mniejsze placówki w mniejszych miejscowościach:)

     • Z pewnością byłby bardzo szczęśliwe z takiego podarku. I rozumiem, że ludzie nie są nawet zorientowani w temacie, bo gdzieś na co dzień żyjemy poza tym. Sama dopiero się orientuje jak wiele takich miejsc jest, choć w bliskiej okolicy nie mam takiego miejsca, które bym znała. Jakby coś jest 7 dni na uzupełnianie listy więc jeśli pojawi się jakiś pomysł to zachęcam

 • Świetna akcja i jaki rozmach! mega!

 • Super, cieszę się, że udało się zebrać tyle książek. Niestety ja również zupełnie nie orientuję się w temacie, więc nie jestem w stanie polecić żadnej placówki, którą warto byłoby obdarować, ale jestem pewna, że książki trafią w dobre ręce i zrobią wiele dobrego

  • Jasne rozumiem sama w temacie nie byłam do czasu akcji, dlatego nie ma presji. Ale jakby coś to jest czas na zastanowienie się czy rozeznanie.

 • Bardzo dobra akcja Fajnie, że się takie organizuje.

  • To prawda brawa należą się organizatorom i samemu pomysłodawcy ambasadorzy to tylko takie mróweczki do pomagania

 • Serducho się raduje, gdy widzi tak wiele interesujących książek
  Dzieciaki będą naprawdę szczęśliwe
  Super, super, super

  • Jest wielu ludzi o dobrych sercach, którzy postanowili wesprzeć akcję i to się bardzo chwali. A taka akcja przywraca wiarę w ludzi

 • Wow! Pierwszy miesiąc akcji i już tyle zebranych książek! Akcja jest super i mam nadzieje, że z miesiąca na miesiąc będzie ich jeszcze więcej

 • Felipe

  Mega dobre masz Serducho i tak samo mocno sie w to angażujesz 🙌

 • W końcu nadrabiam wpisy z czasu, kiedy wyfrunęłam gdzieś poza blogosferę i nawet nie zdajesz sobie sprawy jak cudownie jest znów do niej “wejść” akurat w momencie, gdy ruszyła akcja #KlasykaDlaSmyka! Tyle cudownych, dobrych serc. I do tego będzie tyle uradowanych dziecięcych buziek! Ach, coś świetnego!

  • Cudownie, że wróciłaś, bo brakowało Cię w blogosferze, ale zmiany wymagają czasu, coś o tym wiem Liczę, że w kolejnych miesiącach akcji też do niej dołączysz!

 • Mili, jak zwykle wszystko dopracowane co do joty :-). Brawo! Współtworzenie z Tobą tak fajnej akcji to sama przyjemność :). Umiem czytać ze zrozumieniem i nie jestem leniuchem :-D, dlatego zgłaszam: Dom Dziecka w Strobowie :-).

 • Super, że dzięki akcji już w pierwszym miesiącu udało się zebrać tak dużo książek. Dzieci z pewnością się ucieszą

  • My również mamy nadzieję, że te podarunki sprawią im dużo radości i świadomość, że nie są same i ktoś o nich pamięta i myśli.

 • Wciąż nie mogę uwierzyć w to jak wiele udało nam się już uzbierać. Tyle dobroci. Sama planuję kupić parę książek i przekazać na rzecz akcji, ale spokojnie odkładam na ten cel pieniążki

  • To piątka! Też zbieram fundusze i mam nadzieję, że i mój pakiet książek kogoś uszczęśliwi

 • Tyle dobra udało się zebrać. Będzie dużo uśmiechów.

  • Na szczęście pojawiają się też propozycje komu można ten uśmiech sprawić, więc na pewno będzie ich dużo