LIFESTYLE

NAJLEPSZA PORA NA POMAGANIE CZYLI AKCJA KLASYKA DLA SMYKA

by Milena-
najlepsza-pora-na-pomaganie-klasyka-dla-smyka

   Dziś nietypowo, bo o najlepszej porze z zupełnie innej strony. Najlepszej porze na pomaganie, czyli kilka słów o bardzo ważnej i cennej akcji, jaką bez wątpienia jest Klasyka Dla Smyka.

Choć konkretny wpis dotyczący akcji pojawi się w drugiej połowie lutego to uznałam, że już teraz nie ma na co czekać i trzeba to posłać dalej w świat, bo im nas więcej pomagających tym moc akcji większa. Poza tym w ten sposób, chce pokazać organizatorom, że jestem  całym sercem w tej akcji z nimi.

Dlatego dziś wpis będzie nietypowy, ale jakże ważny i istotny zarówno z punktu widzenia osób pomagających, bo jak wiemy dobro wraca, ale i tych, którzy z tej akcji mają skorzystać najwięcej, czyli dzieci z Domów Dziecka, w których organizatorzy akcji postanowili zaszczepić pasję do czytania. 

NAJLEPSZA PORA NA POMAGANIE


 Organizatorami akcji są socjopatka i osinskipoludzku. A sama akcja w dużym uproszczeniu polega na tym, by zaszczepiać pasję do czytania już od najmłodszych lat. Raz w miesiącu do wybranego Domu Dziecka lub innego ośrodka opiekuńczo-wychowaczego zostanie przekazany pakiet książek. Co lepsze to właśnie wy jako czytelnicy możecie mieć wpływ na to, kto te książki otrzyma. W waszych rękach jest realny wpływ na losy tej akcji. Oprócz oczywiście podawania jej dalej, by jak najwięcej osób mogło się o niej dowiedzieć.

Jeśli macie takie możliwości to organizujcie zbiórki, podsyłajcie link do tych, którzy utrzymują kontakty z wydawnictwami, może uda się zdobyć kilka egzemplarzy. Zawsze to kilka sztuk do przodu. Sama też na własną rękę kombinuje fundusze, by kupić kilka książek. Może to niewiele, ale kropla drąży skałę. A kilka takich kropel może dać już całkiem niezły efekt. Warto sprawić tym dzieciakom trochę radości.

KLASYKA DLA SMYKA

   Jak widzicie cel jest szczytny i bardzo ważny. Postanowiłam czynnie zaangażować się w akcję nie tylko dlatego, że jestem blogerem i mam ku temu okazję. Sama za dziecka nie czytałam dużo. Zwyczajnie nie miał kto we mnie takiej pasji zaszczepić, choć miałam normalny dom i cudowne dzieciństwo. Musiałam tą ciekawość odnaleźć w sobie sama.

Pewnie jest wiele takich osób, które tak jak ja same z siebie musiały zacząć przygodę z czytaniem, czasami dość późno, bo nikt wcześniej nie pomógł im tego odkryć. Tym bardziej ta akcja stała się dla mnie bliska i uważam, że jest bardzo ważna i potrzebna. Poza tym obiecałam sobie w tym roku próbować, więc to doskonała okazja, żeby się sprawdzić. Stąd ten tekst. Pokażmy zatem dzieciakom, że czytanie jest czymś wyjątkowym, a każda książka potrafi otworzyć przed nami zupełnie nowy świat.

spacja

   Jeśli uważasz tę akcję za ważną to proszę udostępnij na FB link do tekstu czy do samego wydarzenia, które znajdziesz tutaj. Regulamin akcji może ulec jeszcze zmianie więc śledzenie wydarzenia na FB to najlepsza z opcji. Pokażmy, że razem, wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zaszczepić w dzieciakach pasję do czytania, które mam nadzieję nieco umili i wzbogaci ich dzieciństwo. I najważniejsze pokaże, że czytanie jest fajne. Jeśli macie bloga wklejcie na niego ten piękny plakat <<link>> wykonany przez Justynę, niech wiadomość o akcji niesie się w całej blogosferze. 

 • Dziękujemy kochana! Napisałaś to tak swietnie, że nie wiem co powiedzieć! Nic nie trzeba dodawać!

  Każda pomoc sie przyda, więc zapraszamy do kontaktu każdego, kogo w jakiś sposób poruszyła ta akcja! Każdy może pomóc!:)

  Dziękujemy Milenko!!!!! ❤

  • Nie ma za co ♥ Mam nadzieję, że chociaż jedna osoba do pomagania przybędzie po tym tekście

 • Ciekawa akcja lecę poczytać więcej
  Po Twoim wpisie zaczęłam się zastanawiać, czy to w domu zaszczepiono mi miłość do książek. Pamiętam, że na półkach zawsze było ich sporo, duża część mojego taty, fantasy Lektury, powieści, wiersze, było tego trochę… Pamiętam też pierwsza książkę, a może raczej książeczkę jaką dostałam, mam ją do dziś Podarunek od starszej siostry

  • Koniecznie poczytaj więcej i mam nadzieję, że jeszcze bardziej zostaniesz zachęcona do wzięcia udziału.

 • Świetna sprawa. Sama uwielbiałam czytać już od małego, ale teraz są nieco inne czasy. Dzieciaki też są inne. Dobrze jest pomagać. Wysyłanie książek do Domów Dziecka? Super. Poczytam więcej o akcji z całą pewnością!

  • Martynka poczytaj i zapraszamy Cię jako ambasadora! 😘

  • Ciekawa inicjatywa więc warto ją wspierać. W końcu blogerzy mają dużą siłę i moc przebicia więc wiele dobrego może z tego wyjść. Jak widzisz sama organizatorka zachęca Cię do wzięcia udziału

 • Fajnie, że o akcji napisałaś Niech wszyscy się o niej dowiedzą! Cel jest naprawdę super! Strasznie się cieszę, że już tyle osób się przyłączyło!

  • Wartościowe akcje trzeba wspierać! Mam nadzieję, że uda się ją fajnie rozkręcić. Gratuluję plakatu świetna robota!

 • We mnie pasję do czytania w bardzo wczesnym dzieciństwie zaszczepiła moja mama. Ale wtedy było o wiele łatwiej, bo atrakcji poza czytaniem nie było znowu tak bardzo dużo. Wiadomo, że w domach dziecka nie zawsze jest czas i możliwość, żeby każdemu dziecku z osobna wychowawca czytał do poduszki.Dlatego uważam, że to świetna akcja!

  • Po takich słowach mam nadzieję, że również do niej przyłączysz. Każde dodatkowe miejsce, które się w nią zaangażuje to kolejne osoby, które będą się o niej dowiadywać.

  • Osobiście zapraszam Cie do akcji! Zostań naszym ambasadorem!:)

 • Felipe

  Zacna akcja świetnie że o niej napisałaś i sie w nią aktywnie włączyłaś dobre masz serduszko to wiadomo nie od dziś po rysiach, czas na książki dla dzieci bo taki mol książkowy jak Ty, inaczej postąpić by nie mógł

 • Megly

  Nie mogę przejść obojętnie wobec takie akcji. Uważam, że jest naprawdę super! Trzeba zaszczepiać w ludziach pomaganie od Małego! To ma być modne i to powinno być doceniane
  Pomaganie Domom Dziecka jest jak najbardziej potrzebne.
  Słyszałam też o fajnej metodzie wychowawczej odnośnie tego. Gdy nasze dziecko otrzymuje wiele zabawek, a nie chcemy, aby stało się przez to rozpieszczone dobrze uczyć go od Malucha pomagania. Pozwolić przyjąć zabawki, jednak niech zostawi dla siebie tylko jedną – wybraną, a resztę wspólnie przekażecie na Dom Dziecka, dla dzieciaków, które tyle szczęścia nie mają. Małe, dziecięce serduszka są bardzo wrażliwe i taka chęć niesienia pomocy na pewno przemówi
  Pozdrawiam! Megly (megly.pl)

  • To o czym piszesz to zaszczepianie w maluchach pięknej idei pomagania i dzielenia się z innymi tym czego mamy więcej. A to piękna cecha, którą warto zaszczepiać od najmłodszych lat. Super, że akcja się podoba. Mam nadzieję, że zostaniesz jej częścią!

 • Świetna akcja! Czytanie rozwija wyobraźnię i ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Warto pokazać im, że może być czymś naprawdę fajnym. Dzieci z domów dziecka na pewno ucieszą się z książek i z tego, że są dla kogoś ważne!

  • Mam nadzieję, że sprawi im radość taki podarek i to, że ktoś o nich pamięta i nie są tak zupełnie same.

 • Wow! Świetna akcja! Ostatnio jestem dość w tyle z tym co dzieje się w blogosferze ze względu na szkołę. fajnie, że piszesz na ten temat. Dzięki takim akcjom coraz więcej dzieciaków będzie miało szansę sięgnąć po ciekawe książki. Super!

  • Zawsze to kilka osób więcej dowie się o akcji, a to już coś. Cieszę się, że dowiedziałaś się o akcji mam nadzieję, że też się w nią zaangażujesz kochana

 • Mili, spod Twoich rąk i Twojego pióra chyba nie może wyjść nic słabego, nie? W bardzo fajny sposób przedstawiłaś akcję – bardzo mi się podoba nawiązanie do Twojego dzieciństwa – i co tu dużo mówić, zachęciłaś mnie do udziału :*.

  • Ale mi posłodziłaś Kochana no wiesz co, aż nie wiem co mam powiedzieć :* Z takimi fajnymi zaangażowanymi dziewuszkami nie może się nie udać. Podbijaj do Dagmary i też bądź ambasadorem!

  • Tak, dzięki Milence mamy Nikolinę w składzie!

 • Akcja jest świetna, trzeba szerzyć czytelnictwo, a jak wiadomo w domach dziecka różnie z tym bywa. Trzymam kciuki za akcję, ona pokaże tym dzieciom że są ważne i mogą na kogoś liczyć!

  • To prawda, i że ktoś o nich pamięta. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie sprawi uśmiech nie jednemu dziecku