ROZWÓJ

JAK ZNALEŹĆ CIEKAWY I ORYGINALNY POMYSŁ NA SIEBIE?

by Milena-
jak-znalezc-oryginalny-pomysl-na-siebie

   Jak znaleźć ciekawy pomysł na siebie i nie zostać przy tym posądzonym o odgapienie cudzego? Czy da się połączyć pasję z pracą i jak dojść do takiego duetu, do którego dąży każdy, a tak niewielu udaje się go osiągnąć? Jak się wyróżnić wśród tylu ludzi, którzy zajmują się już chyba wszystkimi możliwymi profesjami dostarczając ludziom ulepszeń praktycznie do każdej dziedziny ich życia?

Skąd wiedzieć czego ludziom potrzeba, a czego nie i czy mój pomysł zyska aprobatę tłumów? Na te wszystkie pytania można odpowiedzieć: tak da się to zrobić, tak można to osiągnąć, tak to jest możliwe, tak są rzeczy, których ludziom jeszcze brakuje, dodając następnie dwa, proste słowa: pytaj i szukaj.

spacja

TRUDNO ZNALEŹĆ POMYSŁ NA SIEBIE

   Nie każdy jest mistrzem w wymyślaniu oryginalnych pomysłów na biznes. To trudna sztuka. Zawsze trzeba być dwa kroki przed tym co już teraz jest do dyspozycji. Bo to co o krok jest już w fazie realizacji albo właśnie wchodzi na rynek. Nie znam się na biznesach i nie będę się tutaj nad tym rozwodzić, bo są ludzie, którzy na temacie znają się lepiej, ale chce pokazać Ci jak za pomocą dwóch prostych czynności, które wykonujesz praktycznie każdego dnia znaleźć pomysł na siebie i swoje zajęcie. Bo mam wrażenie to jest dla ludzi najtrudniejsze w dzisiejszych czasach. Mają chęci do działania, są w stanie dużo od siebie dać, ale nie wiedzą w co swoje gotowe do pracy ręce włożyć, bo chyba wszystko już na tym świecie wymyślono. Otóż nie wymyślono, a jeśli tak to wszystko co istnieje można ciągle ulepszać i udoskonalać. Ludzie się zmieniają, ich potrzeby ciągle są większe, co za tym idzie to co sprawdza się dziś nie musi być nadal wystarczające za kilka miesięcy. 

KREATYWNOŚĆ OD ZARAZ

   Ten sam problem braku pomysłów na siebie dostrzec można wśród blogerów czy w ogóle osób tworzących w sieci. Wielu chce zacząć z różnych przyczyn, a niewielu ma konkretne cele i plany jak to zrobić, albo o czym w ogóle ten blog ma być. A mówienie znajdź swoją niszę zdecydowanie nie pomaga, bo niby gdzie mam jej szukać? Skoro nie znałem odpowiedzi przed zadaniem sobie tego pytania to skąd mam wiedzieć teraz.

Ludzie nie potrzebują schematycznych i ogólnikowych odpowiedziPotrzebują konkretnych rozwiązań i sposobów, które doprowadzą ich do określonych efektów. Może i to jest pójście na łatwiznę, ale czy Ty nie szukasz takich odpowiedzi, które doprowadzają Cię jak najbliżej celu?

spacja

ciekawy i oryginalny pomysł na siebie jak go znaleźć

TRZEBA SZUKAĆ, A POTEM PYTAĆ 

   Sam doskonale jesteś w stanie określić to czego aktualnie brakuje Ci w określonych dziedzinach Twojego życia. Inni ludzie również mają swoje przemyślenia na ten temat i dzielą się tym między sobą dyskutując i szukając ciekawych rozwiązań. Nierzadko czerpiąc z doświadczeń innych ludzi. Niestety, ale nasza osobista pomysłowość i kreatywność często się wyczerpuje, a im bardziej skupiamy się na znalezieniu magicznego rozwiązania, tym bardziej ono się od nas oddala. Jeśli chcesz zatem znaleźć ciekawy pomysł na siebie i jakieś zajęcie, to szukaj go wśród potrzeb innych ludzi.

TRAFNE ROZWIĄZANIA 

Zapewne jest w Twoim życiu coś co bardzo Cię interesuje i ciekawi albo przynajmniej pociąga na tyle, że chcesz wejść w to bardziej. W internecie jest za to mnóstwo miejsc, w których ludzie wypowiadają się na konkretne tematy. Są fora internetowe, cała masa tematycznych grup w social mediach, które są dla Ciebie kopalnią pomysłówSzukaj jakich nowych rozwiązań ludzie wymagają. Szukaj pytań, na które najczęściej potrzebują odpowiedzi. Zastanów się czy Ty i Twoja wiedza jesteście w stanie wnieść w ich życie ciekawe rozwiązania. Jeśli nie znasz odpowiedzi na konkretne pytania zastanów się jak możesz to połączyć z wiedzą, którą posiadasz. Właśnie z takich nieoczywistych i dziwnych na pozór połączeń wychodzą najciekawsze i najbardziej trafne rozwiązania. Dlaczego? Bo są niespotykane więc warto im się przyjrzeć.

 

spacja

LUDZKIE OCZEKIWANIA TO ŹRÓDŁO 

   Burza mózgów z informacji, które zdobędziesz od ludzi, z tym co sam wiesz i na czym się znasz, jest w stanie doprowadzić Cię do nowych rozwiązań i spojrzeń na rzeczy, z którymi z pozoru nie da się już za wiele zrobić. Jeśli jesteś w stanie zaoferować coś ludziom przygotuj prototyp swojego pomysłu i pytaj ludzi co o tym sądzą. Jeśli chcesz przygotować dla ludzi narzędzie, które będzie im pomagać w określonych kwestiach, to stwórz jego namiastkę i pozwól kilku osobom na jego testowanie, a potem zapytaj co im się podobało, a czego zabrakło.

Opinia innych osób będzie dla Ciebie skarbnicą wiedzy i pomysłów na nowe rozwiązania. A dodatkowym plusem przemawiającym na Twoją korzyść będzie zdecydowanie to, że wychodzisz na przeciw ludzkim oczekiwaniom. Interesujesz się tym czego potrzebują i starasz się zagwarantować im jak najlepsze rozwiązanie sytuacji. Takie rozwiązanie, które bardzo często dostosowane jest konkretnie do ich potrzeb. To ciekawy sposób, by znaleźć pomysł na siebie, który może przerodzić się w idealny biznes. A przy tym nie będzie wymyślnym rozwiązaniem, w którym niewielu odnajdzie siebie, bo będzie wynikiem ludzkich potrzeb i oczekiwań. 

  • Myślę, że to przydatne rady dla osób, które chcą zacząć blogować, ale nie wiedzą o czym. Warto wtedy przyjrzeć się tej liście

    • Zdecydowanie tak Z resztą dla każdego kto próbuje znaleźć coś co będzie mógł połączyć ze swoim zainteresowaniem pochylenie się nad tymi kwestiami może okazać się odkrywcze

  • Dla mnie wciąż jest bardzo ciekawe to, że wiele osób podświadomie wie co robić, lub co chciałoby robić, ale wmówiono im, że to niemożliwe i dlatego robią coś zupełnie innego. Sama tak miałam. Szukałam pomysłu na siebie gdzieś daleko, w czasie kiedy ten pomysł był we mnie od dziecka…

    • Wystarczy, że ktoś ‘życzliwy’ powie nam, że to nie ma racji bytu, a my no cóż zaczynamy w to wierzyć, albo przynajmniej pozwalamy kiełkować w nas tej myśli. Szukamy na oślep sugerując się tym co robią inni, a zapominamy o tym co gdzieś głęboko w nas kiedyś zostało podważone.

  • Tak jest najlepiej – zakładać biznes, który jest odpowiedzią na realną, niezaspokojoną jeszcze potrzebę
    W blogowaniu to trochę trudniejsze, bo treści mamy bardzo dużo, a na stworzenie jakiejś specjalistycznej czasami brakuje nam kompetencji. Chciałabym mieć bloga eksperckiego, ale na niczym nie znam się jakoś wybitnie