LIFESTYLE

DLACZEGO ZMIANA OTOCZENIA MOŻE ZROBIĆ CI DOBRZE?

by Milena-
dlaczego-zmiana-otoczenia-zrobi-dobrze

   Każda, nawet najmniejsza zmiana ma na nas jakiś wpływ. Jedne niosą za sobą pozytywne skutki inne odrobinę mniej. Z biegiem czasu dochodzimy jednak do wniosków, że to co na początku nie zapowiadało się najlepiej ostatecznie zrobiło nam dobrze. Mimo że byliśmy bardzo sceptycznie do tego nastawieni.

Bo tak już jest, że wszystko co staje się dla nas czymś nowym i nieznanym wiąże się ze strachem czy obawą o to jak odnajdziemy się w tej sytuacji.

Dziś chcę pokazać Ci jak dużo dobrego może nieść za sobą choćby mała zmiana otoczenia, w którym na co dzień się obracasz. Mała rzecz, która czasami nie wymaga od nas wiele wysiłku może dać Ci o wiele więcej niż z pozoru się wydaje. Nie musisz daleko wyjeżdżać, choć jeśli tylko masz ku temu okazję to korzystaj. Wystarczy tylko wyjść z domu, spotkać się ze znajomymi, popracować w kawiarni czy poobserwować innych ludzi siedząc wygodnie na ławce w parku. Niewiele prawda? Nawet pójście do pracy inną drogą niż zwykle wystarczy, by rozbudzić to co sami w sobie usypiamy.

spacja

RUTYNA ROZLENIWIA UMYSŁ

   Ciągła monotonia. Ciągle te same twarze i otoczenie, które przestało robić na nas jakiekolwiek wrażenie. Dom, który coraz częściej staje się dla nas również miejscem pracy. Trudno jest nam już rozróżnić, kiedy pracujemy, a kiedy odpoczywamy, bo ciągle musimy zerkać na komputer albo biurko zawalone stosem papierów, które czekają na swoją kolej. Do tego telefony, z których mamy do wszystkiego dostęp informują nas na bieżąco o wszystkim co nowego na nas czeka. Nie idzie się od tego odciąć.

Niby praca poza domem nie daje takiego poczucia monotonii, bo jednak trzeba z tego domu wyjść, a potem zostawić pracę w biurze. Złudne wrażenie. Ciągle tylko z domu do pracy, z pracy do domu. Ta sama droga, ten sam autobus, Ci sami ludzie, którzy tak jak my rano wsiadają by jechać do pracy, a popołudniu razem z nami wracają do swoich domów.

spacja 

Albo wsiadasz do auta jedziesz do biura wyglądającego tak samo od kilku lat. Nawet mebli nie przestawiłeś, bo co pomoże Ci, że przesuniesz biurko bliżej okna. Tylko słońce będzie Cię razić w oczy i utrudniać pracę na komputerze. A potem wsiadasz do tego auta, które od kilku tygodni parkujesz na tym samym miejscu i jedziesz do tych samych sklepów, po te same rzeczy co zawsze. Zamknięte koło. Wiesz co takie podejście z nami robi? Nie dość, że rozleniwia nas pod przykrywką sprawdzonych już sposobów i wygody, to na dodatek rozleniwia jeszcze nasz umysł. A przecież bez świeżego podejścia do wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie wymyślić nowych, ciekawych i kreatywnych rozwiązań. Ale jak mamy to umieć skoro sami wsadzamy nasz umysł w określone ramy i nie pozwalamy mu spróbować czegoś nowego i inspirującego doświadczać.  

spacja

Zmiana otoczenia zrobi Ci dobrze.

Z POZORU NIE WAŻNE, A JEDNAK

   To co z pozoru wydaje nam się zupełnie nie ważne, z czasem okazuje się najlepszym ze wszystkich rozwiązań. Wcale nie potrzebujesz wiele, by Twój umysł, a Ty razem z nim, był ciągle pełen nowych pomysłów i spojrzeń na kwestie, które są już tak oklepane. Nie bez powodu od ludzi coraz częściej wymaga się kreatywności na wysokim poziomie. Tylko dzięki niej ludzie dochodzą do nowych i ciekawych rozwiązań pozostawiając w tyle te, które skutecznie rozleniwiają. 

Spróbuj czasem coś obok siebie zmienić. Zrób małe przemeblowanie. Zobacz, że Twoje mieszkanie przy zupełnie niewielkim wkładzie może wyglądać inaczej i o wiele ciekawiej. A Ty przestaniesz już patrzeć na nie jak na okropne miejsce, w którym musisz żyć. To Ty sprawiasz, że otoczenie, w którym żyjesz na co dzień jest piękne, ciekawe i przede wszystkim Ci się nie nudzi. Czasami nawet drobna zmiana sprawia, że o wiele chętniej w takim pomieszczeniu przebywasz. Mówi Ci to człowiek, który lubuje się w ciągłych zmianach wnętrza, korzystając tylko z tego co ciągle w tym wnętrzu ma. To działa, a życie w starym-nowym miejscu staje się przyjemniejsze.

spacja

 

spacja

SPÓJRZ INACZEJ NA TO SAMO

   Musisz dojeżdżać do pracy? Wysiądź przystanek wcześniej, przejdź się i zobacz to na co nie zwracałeś uwagi jadąc komunikacją. Znajdź zupełnie inną trasę, która pozwoli Ci poznać miejsca, do których nigdy nie dotarłeś. Odkrywaj ciekawe zakamarki. Poobserwuj ludzi. Zobacz jak się zachowują, jacy są, co ich bawi i cieszy. Zamiast pracować w domu weź ze sobą komputer i usiądź przy stoliku w kawiarni czy parku. Nowe pomysły i cała burza myśli w Twojej głowie gwarantowana. Zmieniaj co tylko możesz i zobacz jaki zbawienny ma to na Ciebie wpływ.

Zmiana otoczenia, zwłaszcza tego najbliższego, jest nam bardzo potrzebna, ponieważ codzienność i związana z nią bardzo często monotonia rozleniwiają nasz umysł. Zabijają kreatywność, bez której funkcjonowanie jest bardzo trudne. Pozwól by nowe otoczenie i ludzie stali się dla Ciebie przyczyną do zmiany myślenia i podejścia. Rozbudzenia tego co zostało uśpione. Może i nasze działania są dobre, bo przecież sprawdzają się latami, ale obserwacja innych ludzi pozwala nam podejrzeć jak oni to robią. To może nas zainspirować do nowych pomysłów! Każda zmiana otoczenia sprawia, że świat staje się dla nas nowy, nieodkryty i ciągle ciekawy. A bez ciekawości świata życie zaczyna stawać się nudne. 

spacja

spacja

   Jak zatem wpływa na Ciebie zmiana otoczenia czy to pracy czy codziennego życia? Uskuteczniasz takie pobudzanie kreatywności? Myślisz, że to sposób, który rzeczywiście działa? Opowiedz mi o tym.