ROZWÓJ

5 TYPÓW LUDZI KTÓRYCH WARTO CENIĆ I NAŚLADOWAĆ

by Milena-
5-typow-ludzi-warto-nasladowac

     Ludzie nie muszą mieć wiele, by można było ich cenić i podziwiać. Wcale nie muszą być bogaci i ponadprzeciętnie inteligentni, by móc uznać ich za kogoś wyjątkowego, kto może stać się wzorem godnym naśladowania, albo przynajmniej próby podążania taką samą drogą. Czasami jeden szczegół w czyimś postępowaniu może stać się dla nas idealnym impulsem do zmiany.

Takiej zmiany, która sprawi, że będziemy osiągać więcej, nasze zadowolenie z siebie i życia wzrośnie, a świat stanie się bardziej przyjazny niż do tej pory. Czasem nawet zupełnie obca Ci osoba może stać się powodem, dla którego pomyślisz, a może jednak dam radę, tylko muszę spróbować i postarać się bardziej.

Na świecie jest tak wielu ludzi, którzy mogą stać się dla Ciebie inspiracją. I wcale nie musisz szukać ich w wielkim świecie, wśród biznesmenów czy innych wpływowych osób, które podbój świata mają już za sobą. Wystarczy, że rozejrzysz się odrobinę uważniej po swoim otoczeniu, a na pewno znajdzie się ktoś, kto dzięki swoim działaniom przyprawi Cię o zachwyt i ogromny podziw. Bo, wiesz nie trzeba wcale czynić rzeczy wielkich, by stać się motywacją dla drugiego człowieka. Wystarczy czynić i pokazać, że można. 

spacja

KAŻDY Z NAS MOŻE TY TEŻ

   Każdy z nas może stać się inspiracją dla innych. Ty też możesz. To nie jest zarezerwowane dla wielkich tego świata, którzy tak naprawdę mogą wszystko. Fascynuje nas oczywiście to jak wiele Ci ludzie osiągają i jak ogromne plony swoich działań zbierają. Gdzieś nam to imponuje, ale zbyt często nie potrafimy odnieść tego do własnego podwórka. Bo o wiele bardziej przemawiają do nas proste przekazy i efekty działań, niż górnolotne metafory, które wydają nam się nieco odrealnione. Może one rzeczywiście działają, ale nie potrafimy ich odnieść do naszego życia, które jest na zupełnie innym poziomie. Dziś jednak chce Ci pokazać, że są na świecie tacy, być może ich znasz, którzy mogą stać się dla Ciebie motywacją, inspiracją i żywym dowodem na to, że może się udać.

spacja

 

jakich ludzi warto cenić i podziwiać?

Są tacy ludzie, których bardzo cenie i nie ma znaczenia jak wiele osiągnęli. Ważne, że robią cokolwiek dla siebie i swojego życia co pozwala im na nieustanny rozwój i przesuwanie swoich granic. A jak jeszcze pomagają w tym innym to już zupełne ekstra.

WALCZĄCY O MARZENIA

   Bez znaczenia jakie to marzenia i jaką mają rangę. Duże czy małe każde z nich jest ważne i cenne. Najważniejsze jest jednak w tym wszystkim to, że są ludzie, którzy mają tyle siły, samozaparcia i wiary we własne możliwości, że udaje im się dokonać nawet z pozoru niemożliwego. Podziwiam ich za to, że pomimo trudności, porażek i upadków potrafią zebrać się w sobie i dalej robić wszystko, by dojść do upragnionego celu. Wynika to z tego, że ja często odpuszczam, bo nie do końca wierzę, że to jest dla mnie na wyciągnięcie ręki wystarczy, że po to sięgnę. Ludzie, którzy idą za ciosem po swoje marzenia dają mi niezłą lekcję tego, że nawet najbardziej szalone rzeczy, które są w sferze moich marzeń i pragnień, da się wyrwać od życia. Tylko trzeba o nie zawalczyć i pokazać w ten sposób, że nam na nich zależy. 

spacja

spacja

Z PORAŻKI NALEŻY SIĘ PODNOSIĆ 

   Życie to ciągłe wzloty i upadki. Dopóki ich nie zaakceptujesz nie będziesz umiał sobie z nimi radzić. I choć z tym nie jest u mnie najgorzej to jednak czasami mocny cios sprawia, że ciężko się podnieść. O walce kolejny raz nie wspomnę. Ludzie, którzy mimo różnych, życiowych tragedii podnoszą się i robią rzeczy wielkie są doskonałą motywacją. Ale są również przykładem na to, że nie ważne jakiego kopniaka da Ci życie, jesteś w stanie się z tego upadku podnieść i realizować swoje cele. Więc za każdym razem kiedy odpuścisz sobie, bo musisz borykać się z jakąś trudnością, zastanów się czy rzeczywiście nie jesteś w stanie sobie z tym poradzić. Bo są na świecie tacy ludzie, którzy z beznadziejnej wręcz sytuacji wychodzą z nową siłą, energią i chęcią walki o swoje. I dostają to czego chcą.

spacja

spacja

NIE DAJ SIĘ ZNIECHĘCIĆ

   Jest w naszym otoczeniu wielu takich ludzi, którzy nie do końca wierzą w nasze możliwości. Za każdym razem, kiedy chcemy spróbować czegoś nowego, w dyskretny sposób podcinają nam skrzydła i z ogromną troską dbają o to byśmy nie musieli się sparzyć. I choć można to odebrać za rzeczywisty objaw troski to jednak niewiele ma to z nią wspólnego. Takie gadanie ma jedynie zniechęcić nas do działania, a zatroskanym dać ulgę, że tym razem również nie będą musieli wstydzić się swojego braku ambicji. Są jednak tacy, którzy mają te cenne rady za nic i robią swoje pomimo wszystko. To idealny przykład, który może stać się dla Ciebie inspiracją na przyszłość, kiedy będziesz chciał spróbować czegoś nowego, a wielu będzie Ci to odradzać. Nie zawsze dla Twojego dobra.

spacja

 

spacja 

DAM NIE CHCĄC NIC W ZAMIAN

   Coraz więcej jest ludzi, którzy dają tak wiele z siebie nie oczekując nic w zamian. Zupełnie bezinteresownie ofiarują innym ludziom efekty swojej pracy, często bardzo żmudnej i długotrwałej. Ilu jest takich, którzy w internecie publikują wiele treści za darmo. Symboliczne zapisanie się na listę mailingową za całą masę wiedzy jaką bardzo często oferują, umówmy się to minimalny wymóg, a jednak wielu ma z tym problem, bo ktoś będzie im zaśmiecał skrzynkę, a teraz modne jest INBOX ZERO. Doceniajmy ludzi, którzy dają nam szansę rozwoju tak naprawdę za nic, bo równie dobrze mogliby swoje materiały rzucić w obieg za określoną opłatą i wtedy nie wszyscy mieliby do nich dostęp. Nauczmy się doceniać ludzi, którzy dzielą się z nami swoją pracą za bezcen, dając szansę na poszerzanie swoich horyzontów. Tym lepiej dla nas, że to doświadczenie, którym się z nami dzielą. Przetestowana i sprawdzona wiedza, która działa, a nie suche fakty bez pokrycia.

spacja

 

spacja 

PÓJDĘ POD WIATR I PRĄD

   Są też tacy ludzie, którzy nie boją się działać na przekór temu jak funkcjonują inni. Odnajdują dzięki temu nowe sposoby, a to wszystko dlatego, że nie ma w nich obawy przed zrobieniem czegoś inaczej. Mimo że potem ludzie są im wdzięczni za takie czy inne osiągnięcia na początku spotykają się z falą krytyki na swój temat, która na pewno jest ostatnią rzeczą jaka motywuje ich do działania. A mimo to udaje im się deptać nowe ścieżki i osiągać nowe rzeczy. Czy nie należy im się za to docenienie? Przecież to dzięki takim ludziom, którzy nie boją się spróbować inaczej mamy rozwiązania, do których normalnie byśmy nie doszli. 

spacja

spacja

   A Ty jakich ludzi najbardziej sobie cenisz? Są tacy, którzy zasługują sobie na specjalne uznanie w Twoich oczach? Koniecznie daj znać, czy Twoje typy pokrywają się z moimi, a może masz własne spostrzeżenia na ten temat. Opowiedz mi o tym.